Profesjonalny

System monitoringu

APONE oferuje również gotowe rozwiązania w postaci systemów monitoringu różnych parametrów. Jednym z przykładowych i najpopularniejszych rozwiązań jest system monitoringu wilgotności, temperatury i stężenia dwutlenku węgla (CO2). Tego typu system oparty jest zazwyczaj o urządzenia pomiarowe APONE połączone w sieć pomiarową, której główną częścią jest serwer z oprogramowaniem (np. IDAPS).
Tego typu rozwiązania znajdują zastosowania w ogólnie rozumianej automatyce budynkowej, w tym w systemach HVAC, systemach BMS, systemach EMS. Oferowane systemy monitoringu APONE wyróżnia wszechstronność, niezawodność, prosta obsługa systemu oraz skalowalność na każdym etapie realizacji projektu.
W przypadku wymagających aplikacji istnieje możliwość modyfikacji urządzeń i oprogramowania systemu zgodnie z założeniami Użytkowników. Zgodnie z hasłem „Rozwijamy się razem z Tobą” oferowane systemy można w każdym momencie poszerzyć o dodatkowe punkty pomiarowe mierzące nie tylko wilgotność, temperaturę, CO2, …, ale również inne, dowolne wielkości fizyczne (długość, odległość, natężenie światła, wilgotność równoważną, …).

Schemat ideowy systemu monitoringu parametrów powietrza