Profesjonalna

Kalibracja

Oferta APONE to nie tylko systemy i urządzenia do kontrolowania parametrów powietrza, ale także szereg usług związanych z serwisem, uruchamianiem, konfiguracją , mapowaniem, czy kalibracją urządzeń współpracujących w ramach systemu pomiarowego.

Laboratorium APONE posiada nowoczesną i precyzyjną komorę kalibracyjną służącą do adiustacji (strojenia) i wzorcowania (kalibracji) termohigrometrów (urządzeń mierzących jednocześnie temperaturę i wilgotność), mierników wilgotności i temperatury, przetworników wilgotności i temperatury, rejestratorów wilgotności i temperatury, sond pomiarowych wilgotności i temperatury. 

Wilgotność:

  • Zakres: 10…80 %RH

Temperatura:

  • Zakres: 15…50 °C

Element pomiarowy (referencyjny):

  • Typ: sonda HygroClip2 Rotronic
  • Funkcja: sonda referencyjna
  • Dokładność: ±0.8 %RH (10…30 °C), ±0.1K (10…30 °C)
  • Ważne świadectwo wzorcowania w laboratorium akredytowanym

Niepewność pomiarów:

  • Typowo: ±1.6 %RH (k=2) @ 23 °C, ±0.4 °C (k=2) @ 15…25 °C
Konsultacje

Zadzwoń lub napisz

Skontakuj się przez telefon lub email.

Wzorcowanie higrometrów / termohigrometrów


Dokładne pomiary temperatury i wilgotności to podstawa prawidłowo funkcjonujących systemów monitoringu parametrów powietrza. Dlatego firma APONE oferuje usługi kalibracji dla szerokiej gamy urządzeń pomiarowych temperatury i/lub wilgotności. Co wyróżnia naszą ofertę, to fakt, że usługi kalibracji/adiustacji świadczymy nawet dla pojedynczych sztuk. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, gdzie doświadczeni technicy chętnie udzielą więcej informacji na temat świadczonych usług.

Komora kalibracyjna 


APONE wykorzystuje do wzorcowania i adiustacji (regulacji), precyzyjny kalibrator wilgotności i temperatury. Dodatkową zaletą tego kalibratora jest jego mobilność, co pozwala przeprowadzać proces wzorcowania i regulacji nie tylko w laboratorium APONE, ale także w siedzibie naszych Kontrahentów, co jest opłacalne zwłaszcza przy dużych systemach pomiarowych.